חמישה "טיפים" לניהול משא ומתן.

ליישום מיידי ותוצאות מיידיות!

למה את לא כותבת טיפים למשא ומתן, תני ככה כמה טיפים טובים,

רבים מבקשים ממני לתת טיפים.

אז ככה, אומר לכם את האמת, קשה לי,

קשה לי לתת ככה כמה טיפים,

כי טיפ זה משהו כזה קליל, בקטנה, סוג של מטבע קטן שזורקים לכוס ח"פ,

ומשא ומתן, הוא נושא רציני, מקצועי, מובנה.

אז מאיפה להתחיל, איזה "טיפ" יכול להיות מועיל ושלא יחטא למטרה, שלא יצמצם כל כך את הנושא ויגרום לאנשים לטעות.

מציבים בפני אתגר אני שם, לקחתי את כל הידע, החומרים והניסיון שלי וניסיתי להוציא, ככה כמה טיפים מועילים, אז הנה הם לפניכם,

חמישה "טיפים" לניהול משא ומתן מוצלח:

רק תדעו שזה היה לא קל, יחד עם זאת אשמח שתהנו מהם ותיישמו.

  • שתיקה – כן, זה הטיפ הראשון שבחרתי, לא לפחד משתיקות במו"מ, אל תנסו מייד לדבר ולהכניס מלל מיותר כשנוצרת שתיקה, היא טובה, היא מקדמת את התהליך, היא נותנת זמן לעכל, להפנים ונותנת תחושה של בטחון לצד השני, אני לא ממהר לסגור ולהוביל אתכם לסיום לפני שיהיה לכם זמן להבין מה עשיתם כי המוצר/שירות שלי הם באמת טובים וקחו את הזמן לחשוב, תייצרו אפילו שתיקות, הן טובות גם לכם, מחקר חדש שבוצע בבית הספר של MIT , מוכיחה כי שתיקה במהלך משא ומתן מובילה לתוצאות טובות יותר.
  • תתמקדו בהשגת המטרות ולא בניצחון, מה זה אומר? פעמים רבות ולעיתים קרובות מדי, במקום להתמקד במטרות, נכנסים לתהליך, משחקי אגו, תחושה של אני חייב להראות תמונת ניצחון, היא חשובה מהשגת המטרות, באמת? אז לא, תהיו ממוקדים בהשגת המטרות שהצבתם לעצמיכם לפני תחילת המשא ומתן ואל, אל תתמקדו בניצחון, טעמו פג מהר מדי ומטרות הן כאן בשביל להישאר.
  • יצירת כימיה, כולנו בני אדם ובני אדם זקוקים לכימיה בכדי לפעול יחד, להתקדם, "לעשות" עסקים, בלי כימיה מאוד קשה להתנהל, כאשר אתם מרגישים דחיה או ריחוק, חוסר קשר, יהיה קשה מאוד להוביל מו"מ להצלחה, לכן חשוב מאוד ליצור כימיה, ראפור, לנסות ולייצר קירבה ע"י סמול טוק נכון, למצוא מכנה משותף, ליצור אוירה נעימה בחדר, להביא אנרגיות חיוביות, רק אז להתחיל את תהליך המשא ומתן.
  • הסכמות, להגיע להסכמות אפילו כאשר מדובר בסעיפים פחות חשובים, להתחיל אפילו מהפחות חשוב לחשוב, בכדי לייצר אוירה של "כן", של הסכמה, רצף של כן וכן, יועיל כאשר תגיעו לסעיפים החשובים.
  • אלטרנטיבות – ישנה חשיבות גדולה להגיע לשולחן המשא ומתן כאשר בדקתם את כל האלטרנטיבות הקיימות ומתאימות לכם בשוק, כך תדעו, מה מרחב התמרון שלכם ומה יכול להוות תחליף, אם תגיעו למשא ומתן בתחושה שאין לכם אף אלטרנטיבה ואתם חייבים לסגור את העסקה רוב הסיכויים שתבצעו עסקה גרועה.

טוב, יש עוד כל כך הרבה נושאים ומושגים בעולם המשא ומתן המתקדם, שלרכז לכם חמישה טיפים היה בגדר כמעט משימה בלתי אפשרית ו"מליון" פעם תוך כדי הכתיבה אמרתי לעצמי, נו די, זאת בדיחה לצמצם כך את הנושא, אבל הנה הטיפים פה פרושים לפניכם, עשו בהם שימוש מושכל.

קשה לכם, זה לא התחום שלכם, אתם טובים במשא ומתן אבל יש לכם עוד אלף דברים אחרים לעשות בעסק/חברה שלכם, זה מתיש אתכם, עבור כל הסיבות האלה ועוד רבות, אנחנו פה בזופה , לנהל עבורכם את המשא ומתן שלכם ע"י צוות מומחים לניהול משא ומתן שייתנו לכם את התוצאות הטובות ביותר.

אז אל תהססו, צרו קשר, נספר לכם על השירותים שלנו, ננהל שיחה נעימה ונכיר.

שלכם, שרה מזופה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן