בדיקת אלטרנטיבות לפני משא ומתן.

וואוהו במו"מ הזה הלכתי ראש בראש והתעקשתי עד הסוף, אני לא פרייאר! וכששאלתי אם הוא השיג את מבוקשו, תשובתו הייתה כמובן, לא! ומה תעשה עכשיו, שאלתי? אבדוק עוד דברים, ולא עשית זאת לפני שהלכת "ראש בראש", שאלתי? לא, זאת לא בעיה לכל דבר יש תחליף, אמר.

ובכן, לא כך מנהלים מו"מ ולא כך מגיעים לתהליך!!!

בדיקת אלטרנטיבות ואופציות נוספות הן קרטיות לפני שמתחילים מו"מ, תסכימו איתי שכאשר אתם הולכים לקנות רכב אפילו, אתם בודקים, מה קורה בשוק? אתם בודקים מספר הצעות, אתם מתעניינים סביבכם לגבי מחיר מחירון או מעל מחיר המחירון וכך לפני שאתם אפילו מדברים עם המוכר הראשון יש בפניכם כבר מס' אלטרנטיבות, נכון לא כולן תהיינה משתלמות, לחלק מהרכבים יהיה אולי קילומטראז' גבוה מדי לטעמכם, חלקם יעברו מדי הרבה ידיים, לחלק היו אולי תאונות בעבר ועוד ועוד, אבל בסופו של תהליך יישארו בידכם מספר אופציות ואולי עם העדפה להצעה מסוימת אך אתם כבר תדעו אם שווה לכם להתאמץ בשבילה או לא, תדעו עד כמה להתמקח אם בכלל.

בתהליך של משא ומתן עסקי ישנה חשיבות עצומה לדעת ולהכיר היטב את האלטרנטיבות שלכם, לבדוק אותן לעומק ולהבין מה המרחב שיש לכם במיקוח במשא ומתן ובוודאי לא אחרי המשא ומתן כאשר יכול להיות שהפסדתם כרגע את אחת ההצעות הטובות ביותר עבור העסק שלכם ולא, לא לכל דבר יש תחליף, מוטב לבוא מוכנים ולא לבכות על חלב שנשפך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן